masáže
exotické masáže
fidži rituály
fyzio a rehabilitační služby
používané přístroje a přípravky
nahled_1
adresa

Masáže

Regenerační masáž

Ideální odpočinek po namáhavém dni, načerpání síly a uvolnění stresu, přispívá k tělesné a psychické rovnováze. Má léčebný a preventivní účinek, zrychluje krevní oběh a vyplavování škodlivin. Uvolňuje napětí a ulevuje od bolesti, napomáhá rychlejšímu zotavení svalů, vazů, kostí a chrupavek. Uvolňuje póry pokožky a odbourává kyselinu mléčnou a močovinu.

Sportovní masáž

Má blahodárný vliv na sílu, rychlost, ohebnost, zvýšení fyzického vypětí,je dokonalým doplňkem relaxace při vrcholovém i rekreačním sportu.Pomáhá krevnímu oběhu a odstranění kyseliny mléčné ze svalů. Přípravná sportovní masáž posiluje organismus sportovce pro dosažení co nejlepších výsledků. Pohotovostní masáž před závodem či tréninkem zvětšuje prokrvení a prohřátí svalstva je buď povzbuzující nebo stimulující.

Lymfatická masáž

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Lymfodrenážní masáž by měl provádět lymfoterapeut, který jemnou a přesně určenou technikou manuální lymfodrenáže odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Lymfatická masáž je vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání. Pomáhá také rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy.

Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfatickou masáž (lymfodrenáž) alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet je alespoň deset masáží. Poté by měla následovat udržovací kúra.